banner1.jpg
 

SYNERGI2018 spojí vědce základního a aplikovaného částicového výzkumu

ÚJF AV ČR se účastní mezinárodního projektu SINE 2020 (Science Innovation with Neutrons in Europe in 2020), patřícího do rámcového programu HORIZON 2020. Společnou akcí SINE2020 a organizací GEMS, Accelerate, Baltic Tram, Calipso plus, NFFA a Enterprise Network bude fórum SYNERGI2018 (Synchrotron and Neutron Radiation Go Industrial) s podtitulem New analytical tools for engineering material science, které proběhne od 8. do 9. března 2018 v amsterodamském NEMO Science Museum.

 

SYNERGI 2018 je prvním fórem pořádanou evropskými Pokročilými výzkumnými infrastrukturami (ARI), která chce spojit vědce ze základního a aplikovaného průmyslového výzkumu. Průmysloví vědci zde mohou prodiskutovat možnosti řešení svých výzkumných problémů pomocí speciálních technologií v ARI a získání otevřeného přístupu k některým z evropských neutronových a synchrotronových zdrojů záření, konkrétní jednání budou probíhat po předchozí registraci prostřednictvím platformy R2B Matchmaking, organizované EEN (Enterprise Europe Network). Akce bude zaměřena zejména na inženýrské vědecké materiály, mezi její podtémata budou patřit automobilový průmysl, letectví, metalurgie, mikroelektronika, aditivní výroba a energie. Předem si lze domluvit i konkrétní schůzky.

Evropa má nejlepší portfolio Pokročilých výzkumných infrastruktur, které každoročně slouží komunitě desítek tisíc vědců. Informace o podrobnějším programu akce včetně klíčových řečníků, platformě R2B Matchmaking a případových studií najdete na adrese www.synergi2018.eu a v příloze. Uzávěrka registrací bude 31. prosince 2017.

  • Aktualizace
    : 04 Prosinec 2017
  • Vytvořeno
    Neděle, 03 Prosinec 2017
  • Autor
    Martin Čarek