banner8.jpg
 

Dny otevřených dveří v pátek 6. listopadu a v sobotu 7. listopadu 2015

V pátek 6. listopadu a sobotu 7. listopadu 2015 se v areálu v Řeži uskuteční den otevřených dveří. Akce v pátek je určena pro objednané školní výpravy a v sobotu pak pro veřejnost.

Akce je pořádána čtyřmi organizacemi v areálu, podílí se na ní ÚJV a.s., Centrum výzkumu Řež s.r.o., Ústav anorganické chemie AV ČR, v.v.i. a Ústav jaderné fyziky AV ČR, v.v.i.. V sobotu si naši hosté mohou vybrat ze dvou okruhů. Podle výběru tak mohou navštívit reaktor LVR-15, pracoviště lineárního urychlovače tandetron a nový cyklotron TR24, reaktor LR-0 a další pracoviště zmíněných institucí. Před nebo po samotné návštěvě pracovišť  bude možné posedět v kinosále, podívat se na filmy, pročíst si různé materiály a podiskutovat. Při plánování pátečních exkurzí pro školy lze postupovat ještě individuálněji a vybrat i některá další pracoviště, jako jaderná spektrometrie.

Existují dva termíny začátku exkurze. Dopolední začíná v 8:15 (odbavení proběhne od 7:30) a odpolední v 12:15 (odbavení bude probíhat od 11:30). Na exkurze nelze z důvodu, že jde pracoviště s radioaktivitou pustit děti mladší deseti let a těhotné ženy. Je potřeba mít občanský průkaz.

V obou případech je třeba se zaregistrovat dopředu. Páteční exkurzi pro školy je potřeba dopředu domluvit, například u Vladimíra Wagnera z ÚJF AV ČR (wagner@ujf.cas.cz). Pro účast v sobotní exkurzi je třeba vyplnit registrační formulář na adrese: http://cvrez.cz/dod/

  • Aktualizace
    : 05 Říjen 2015
  • Vytvořeno
    Pondělí, 05 Říjen 2015
  • Autor
    Martin Čarek