banner3.jpg
 

Prof. Pavel Exner byl zvolen příštím prezidentem Evropské matematické společnosti

Na zasedání Rady Evropské matematické společnosti v San Sebastianu byl náš kolega prof. Pavel Exner zvolen příštím prezidentem této společnosti na čtyřleté období počínající lednem 2015. Je to poprvé, co v této funkci bude působit někdo z jiné než tradiční západoevropské země.

Evropská matematická společnost je forem a representantem evropské matematické komunity. Sdružuje kolem šedesáti národních matematických společností, čtyřicet výzkumných center a asi tři tisíce individuálních členů. Podporuje matematický výzkum a vzdělávání, udržuje vztahy s evropskými institucemi, provozuje vlastní nakladatelství a vykonává řadu dalších činností.

Kolega Pavel Exner patří mezi klíčové osobnosti skupiny zabývající se matematickou fyzikou v našem ústavu. V oblasti matematických problémů kvantové fyziky velice úzce spolupracuje s kolegy na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT. Společný Dopplerův institut, který matematické fyziky z ÚJF a FJFI sdružuje, patří k těm nejaktivnějším při společné výchově studentů. Prof. Pavel Exner reprezentuje také náš ústav i v řadě dalších mezinárodních institucí, například v Evropské radě pro výzkum. Pro bližší seznámení s jeho činností lze doporučit rozhovor, který poskytl v minulém roce.

 

  • Aktualizace
    : 28 Říjen 2014
  • Vytvořeno
    Úterý, 28 Říjen 2014
  • Autor
    Martin Čarek