banner5.jpg
 

Novinky

Křest knihy „Perspektivy české energetiky – Současnost a budoucnost“

 • Neděle, 27 Duben 2014 21:09
 • Aktualizováno ( Neděle, 27 Duben 2014 21:25 )
 • Napsal uživatel Martin Čarek

Dne 23. března proběhl v budově Národohospodářského ústavu AV ČR v.v.i. křest knihy „Perspektivy české energetiky – Současnost a budoucnost“, kterou napsal kolektiv autorů pod vedením Dany Drábové a Václava Pačese. Několik autorů bylo z ústavů Akademie věd a Vladimír Wagner pak z našeho ústavu. Kniha je pokusem o popsání energetiky a možností České republiky v této oblasti formou, která je přístupná široké veřejnosti Většina autorů se podílela na práci Nezávislé energetické komise NEK II, která vypracovala ideový záměr posledního návrhu aktualizace státní energetické koncepce a jeho konečnou podobu i oponovala.  Knihu lze objednat například v internetové knihkupectví Kozmas.

Číst dále: Křest knihy „Perspektivy české energetiky – Současnost a budoucnost“

Dny otevřených dveří v areálu v Řeži úspěšně proběhly

 • Neděle, 17 Listopad 2013 22:45
 • Aktualizováno ( Úterý, 19 Listopad 2013 09:41 )
 • Napsal uživatel Martin Čarek

Ve dnech 8. a 9. listopadu 2013 se uskutečnily v Řeži dny otevřených dveří. Jde o každoroční akci konanou v rámci Týdne vědy a techniky Akademie věd České republiky. V pátek se uskutečnily exkurze škol. V tento den je možná i návštěva žáků základních škol, nejen studentů středních a vysokých škol, jak je tomu v ostatních částech roku. V tomto roce přijeli žáci ze základních škol z Dymokur a Trutnova a z gymnázií Štěpánská a Na vítězné pláni v Praze. Celkově do Řeže přijela téměř stovka mladých lidí. Z našeho ústavu si žáci a studenti prohlédli pracoviště Oddělení jaderné spektroskopie a Oddělení radiofarmak, dále se pak podívali na reaktory LVR-15 a LR0 Centra výzkumu Řež s.r.o. a PET centrum ÚJV a.s. Podívali se také na pracoviště Ústavu anorganické chemie AV ČR v.v.i.

 

Číst dále: Dny otevřených dveří v areálu v Řeži úspěšně proběhly

Den otevřených dveří v Řeži

 • Pondělí, 28 Říjen 2013 21:48
 • Aktualizováno ( Pondělí, 28 Říjen 2013 21:50 )
 • Napsal uživatel Martin Čarek

V sobotu 9. listopadu 2013 proběhne v areálu v Řeži den otevřených dveří. Tato akce, kterou společně pořádají ÚJV a.s., Centrum výzkumu Řež s.r.o., Ústav anorganické chemie AV ČR v.v.i. a Ústav jaderné fyziky AV ČR, se koná již tradičně každý rok začátkem listopadu v rámci Týdne vědy a techniky AVČR. Pro návštěvníky budou otevřeny ve dvou trasách dva výzkumné reaktory, PET centrum pro produkci radioafarmak, pracoviště jaderné spektroskopie, kde se například zkoumaly ostatky Tychona Braha, pracoviště bórové chemie a chemické laboratoře zaměřené na zkoumání děl starých mistrů. Exkurze budou probíhat od 8:00 do 14:00. Podrobnější informace nejen o navštěvovaných pracovištích jsou zde.

Den předtím pátek 8. listopadu 2013 je vyhrazen pro exkurze středních a základních škol, které také postupně navštíví pracoviště vyjmenovaná v předchozí části.

Týden vědy a techniky AV ČR

 • Pondělí, 28 Říjen 2013 21:38
 • Aktualizováno ( Sobota, 02 Listopad 2013 10:05 )
 • Napsal uživatel Martin Čarek

V období od 1. do 15. listopadu proběhne v České republice Týden vědy a techniky AV ČR. V průběhu této tradiční akce proběhne řada přednášek, seminářů, výstav a dnů otevřených dveří na řadě pracovišť nejen Akademie věd ČR. Přednášet pro veřejnost bude i několik našich kolegů. V Praze bude přednášet M. Šumbera o extrémních stavech hmoty, O. Dragoun o neutrinech a v Brně V. Wagner o tom, jak mimozemšťanovi na dálku sdělit, která ruka je pravá a že jsme z hmoty a ne antihmoty. Jeho součástí jsou i dny otevřených dveří pořádané v areálu v Řeži. Detailní popis Týdne vědy a techniky AV ČR a přehled všech akcí lze nalézt na http://www.tydenvedy.cz/.

Konference NIDays 2013 v Praze

 • Pondělí, 21 Říjen 2013 21:59
 • Aktualizováno ( Pondělí, 21 Říjen 2013 22:03 )
 • Napsal uživatel Administrator

Společnost Naitonal Instruments pořádá dne 7. listopadu 2013 konferenci NIDays 2013. Jde o prezentace různých aplikací a systémů pro řízení a kontrolu experimentů. Na konferenci budou prezentovat své zkušenosti i pracovníci našeho ústavu. Náš ústav je také partnerem této konference. Konference proběhne v hotelu Don Giovani v Praze. Bližší informace a program lze nalézt na stránkách konference: http://czech.ni.com/nidays . Případně zde.

Celý článek...

Strana 14 z 19